Вчимось писати писанки.

Анілінові фарби і писачок я купувала у тих, хто продає писанки.
Фарби слід розводити дуже обережно. Фарба представляє собою такий дрібний порошок в пакетику, потрібно акуратно висипати вміст пакетика, наприклад, в півлітрову банку, якщо це зробити неакуратно, то потім потрібно буде дуже довго все відмивати з великою кількістю води:) .

Один пакетик фарби розчиняється приблизно 0,5 л. гарячої води, можна трохи менше води. Чекаємо поки вода охолоне і добавляємо 2 ст. ложки оцту.
Оцет не наливається лише в жовту та жовтогарячу (помаранчеву) фарбу. (Фарба цих кольорів від оцту звертається і перетворюється на кашу). В окрему ємність наливаємо оцет. Він нам буде потрібен пізніше

Можна писати на повних і пустих яйцях, якщо ми видуваємо яйце, то перед написанням писанки слід ретельно заклеїти отвори воском, щоб при фарбуванні всередину не попала фарба.

При написанні пісанки дуже важлива розмітка яйця. За допомогою розмітки ми можемо розташувати малюнок симетрично.

Залежно від писанки ми обираємо тип розмітки. Наприклад, я обрала для написання таку писанку:

Тому яйце я розмічаю так:

Тут вже трохи почала наносити малюнок. Малюнок наношу простим олівцем, його не буде видно, він витреться разом з воском.

Продовжую наносити малюнок

Коли малюнок нанесено, потрібно продумати як будемо розписувати писанку, черговість кольорів. Фарбуємо яйце від самого світлого кольору до самого темного. Спочатку я покриваю воском ту лінію, що буде кольору яйця.

Над свічкою розігріваю писачок, відколупую трохи воску, кладу в отвір писачка і добре нагріваю писачок. Спочатку може витекти велика крапля воску, тому ми її на щось капнемо, а лише потім починаємо розписувати яйце.

Не потрібно розписувати яйце, “на весу”, краще спиратися тою рукою, що розписує об яйце. Під час розпису ми ведемо лінію в одну сторону і повертаємо в руках не писачок, а яйце.

Я нанесла віск на ту частину, що я планувала зробити кольору яйця.

Тепер я занурюю яйце в червону фарбу, але перед тим ненадовго опускаю яйце в оцет, для протравки, знежирення, щоб фарба краще бралася.

Ось яйце в червоній фарбі.

Потім я ложкою занурюю яйце в фарбу і притримую там, щоб не спливало і рівномірно профарбувалося.
Обережно виймаю яйце, висушую паперовою серветкою і покриваю воском ті лінії або частини, що ми хочемо зберегти червоними

Тепер кладемо яйце в чорну фарбу:

Виймаємо, висушуємо серветкою. Тепер потрібно зняти віск. Для цього обережно підносимо яйце до вогню свічки, але не зверху над вогнем, а збоку ближче до фітіля, щоб яйце не закоптилося, витираємо паперовою серветкою віск:

Ось і все

Нажаль, не всі етапи вдалося зняти, для більшості етапів потрібно дві руки і писанка ще далека від досконалості, лінії не зовсім рівні, але вже відзняла цю писанку і сподіваюсь, що комусь мій майстер-клас стане в нагоді:)

Нагадуємо, що майстер-класи надано адміністрацією освітнього веб-ресурса СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВКОЮ